Ir naujokas, ir patyręs sportininkas pasiruošimą treniruotėms namuose pradeda nuo kilimėlio – tai ir patogumo, ir saugumo garantas. Tinkamai parinktas kilimėlis suteikia komforto pojūtį visos treniruotės metu, o jums nereikia jaudintis, jog susižeisite ar sulaužysite naudojamą inventorių. Tačiau kilimėlių būna pačių įvairiausių – stori ir ploni, minkšti ir kietesni, o juk skiriasi ir jų ilgis, ir plotis. Tad kaip išsirinkti tą, kuris atlieps būtent jūsų poreikius ir lūkesčius? Pasistengsime padėti jums į šį klausimą atsakyti. 

Svarbiausi kilimėlio požymiai – storis ir ilgis

Renkantis kilimėlį treniruotėms namuose svarbiausia atkreipti dėmesį į kelias esmines jo ypatybes, lemiančias patogumą ir saugumą sporto metu. Tai – storis ir ilgis. Pastarasis lemia tai, ar jūsų kojos arba galva treniruotės metu lies grindis, ar visas kūnas patogiai tilps ant kilimėlio, tad esminis faktorius, kurį derėtų apmąstyti renkantis – jūsų ūgis. 

Standartinis kilimėlio ilgis – 180-190 cm. Jei esate aukštesnis, sau tinkančio kilimėlio gali tekti paieškoti kiek ilgiau, tačiau, patikėkite, verta. Patogumas treniruotės metu atpirks laiką, praleistą vaikštinėjant po sporto inventoriaus parduotuves. Na, o jei ieškote kilimėlio vaikui, rinkitės 170 cm ilgio variantą. Jo tikrai pakaks ir patiems mažiausiems sportininkams, ir jau išstypusiems paaugliams. 

Pagal savo storį kilimėliai yra skirstomi į keturias grupes, nulemiančias jų paskirtį:

  • Gimnastikos ir treniruočių kilimėliai. Storis aria-level="1">

    Jogos kilimėliai. Storis – nuo 0,2 cm iki 0,5 cm; Itin ploni, lengvi, neslystantys. Stabilūs, padeda išlaikyti pusiausvyrą pratimų metu;

  • Turistiniai kilimėliai. Storis – 1 cm. Kilimėliai su integruota apsauga nuo šalčio, skirti miegoti ant žemės;

  • Apsauginiai kilimėliai. Įvairus storis. Skirti apsaugoti grindis nuo žalos, kurios priežastimi gali būti įvairūs treniruokliai. Apsauginiai kilimėliai užtikrina, kad grindys yra apsaugomos nuo įbrėžimų ir kitų pažeidimų, o treniruokliai ir sporto inventorius gauna apsaugą nuo slydimo. Apsauginis kilimėlis taip pat atlieka stabilizatoriaus funkciją nelygių paviršių atvejais bei pasižymi akustinės izoliacijos savybėmis ir sumažina sporto inventoriaus skleidžiamą triukšmą.

Kilimėlio medžiaga nulemia jo priežiūros patogumą

Nors didžioji dalis treniruotėms skirtų kilimėlių yra gaminami iš medžiagų, kurių pagrindą sudaro polipropilenas, guma ir kiti priedai, o skirtumus tarp skirtingų gamintojų produktų įžvelgti itin sunku, kilimėlio paviršiaus struktūra yra svarbus aspektas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį. Kadangi kilimėlis nuolat naudojamas sąlytyje su žmogaus oda bei prakaitu, yra tiesiamas ant grindų ar žemės, būtina pasirūpinti jo švara ir nuolat valyti bei dezinfekuoti. Nuo kilimėlio paviršiaus struktūros priklauso, kaip lengvai ir kruopščiai galėsite jį išvalyti bei pašalinti visus nešvarumus. 

Atminkite, jog neprižiūrimo kilimėlio paviršiuje gali imti veistis bakterijos, grybelis ar pelėsiai, o puiki jo išvaizda netruks pasikeisti.